kobieta-z-marsa_baner

wernisaż: 29.10.2016, g. 18
Uff / pl. Nankiera 1, Wrocław
instalację można oglądać do końca 2016 r.

___

W ramach jesiennej edycji F/M Festiwalu, czyli F/M Day 2016 w UFF: WOLNO, zapraszamy na prezentację efemerycznej instalacji fotograficznej pt. “Kobieta z Marsa” oraz na spotkanie z jej autorkami – Mają Dubowską i Zofią Kuźnik.

____

„Kobieta z Marsa” to instalacja złożona z cyklu barwnych, inscenizowanych fotografii oraz długo- i krótkogrających płyt winylowych. Jest zaproszeniem do podglądania, a zarazem do spojrzenia z bliska. W DOWOLNYM tempie.

To intymne spotkanie z obcym. Dialog oparty na drobnych gestach i emocjach. Ona błyszczy, intryguje i przyciąga. Jest seksowna, silna i zadziorna. Pewna siebie, a zarazem subtelna. Inna. To kobieta nie z tej Ziemi. WOLNA.

____

Maja Dubowska i Zofia Kuźnik – studentki Mediacji Sztuki ASP we Wrocławiu, pracujące w artystycznym duecie. Działają w obszarze fotografii aranżowanej, czerpiąc z szeroko pojętej pop kultury. Eksperymentują z własnym wizerunkiem, miksują modę, grafikę, symbole tworząc fotografie utrzymane w estetyce kiczu. Inspiruje je życie offline i online, które stale komentują w swoich pracach. Fotografie prezentowały na wystawie “Oh My God!” We Wrocławiu (http://www.zpaf.pl/aktualnosci/oh-my-good-md-zk-wroclaw).

___

Kobieta z Marsa – instalacja fotograficzna Mai Dubowskiej i Zofii Kuźnik
wersja.org/kobieta-z-marsa
facebook.com/events/1075433035867752

F/M Day 2016 w Uff: WOLNO
wersja.org/fm-day-2016-wolno
facebook.com/events/303055503412017

___

F/M Festiwal
facebook.com/fm.festiwal
wersja.org/fm-festiwal

kontakt: fm.festiwal@wersja.org

___

Organizatorzy:
Fundacja Wersja – facebook.com/fundacjawersja
Uff – facebook.com/uffklub

___

F/M Day 2016: Kobieta z Marsa