Gąszcz-2

Latem 2014 roku rozpoczęliśmy pracę nad Gąszczem, czyli projektem badawczym dotyczącym wrocławskiej historii sztuki lat 70. XX wieku. Badania prowadzone są metodą historii mówionej, a naszym celem jest stworzenie cyfrowego atlasu, który pozwoli wniknąć w gęstwinę opowieści osób współtworzących tzw. złote lata wrocławskiej kultury – jej twórców, animatorów i uczestników. Audiowizualnym narracjom towarzyszyć będą narzędzia, które pomogą orientować się w plątaninie zdarzeń i faktów – każdy z użytkowników będzie mógł wytyczyć własną ścieżkę poprzez Gąszcz!

Obecny etap prac to MAPOWANIE – poszukujemy informacji o osobach, które były wówczas aktywne we wrocławskim środowisku artystycznym. Jeśli znasz taką osobę lub jesteś jedną z nich – skontaktuj się z nami lub skorzystaj z prostego formularza, który pozwoli na artystki/artysty do atlasu.

Następnym etapem będzie realizowanie i opracowywanie wywiadów z tymi osobami, które chętne będą do podzielenia się swoją historią.

Jeśli chcesz pomóc w realizacji tego projektu – zapraszamy do współpracy!

___

WEJŚCIE DO GĄSZCZU>>>

___

Partnerzy:

Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego
Muzeum Współczesne Wrocław

Pierwszy etap zrealizowany został w oparciu o projekt Oddolna mapa środowiska artystycznego Wrocławia lat 70. realizowany w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach grantu wewnętrznego na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych UWr.